Trasa stezky je značena žlutě s červeným terčíkem, začíná a končí v Areálu zdraví a sportu, je dlouhá cca 6 km a lze ji absolvovat pěšky, na kole i s kočárkem. Po cestě jsou umístěna tři zastřešená odpočívadla, informační tabule a další naučné prvky zaměřeny na environmentální výchovu.

Číst dál: Stezka pro rodinu v Dolní Čermné (celkem 6 km) »

Historie poutního místa Mariánská hora začíná v roce 1814, kdy tudy vezl forman A. Keprta náklad mlýnských kamenů. Na rozježděné cestě se vůz převrátil a forman pod ním zůstal uvězněn. Když prosil o pomoc Pannu Marii, zjevila se mu zářící paní, která mu pomohla. Roku 1864 zde byla postavena kaplička a roku 1875 i dnešní kostel, v jehož vnitřku zůstala kaplička zachována.

V roce 2014 byla na Mariánské hoře postavena 23 metrů vysoká rozhledna, ze které je krásný výhled na Lanškrounsko, Orlické hory a při dobré viditelnosti i Jeseníky a Krkonoše.

Číst dál: Lesní brána - Mariánská hora - Rozhledna Mariánka (celkem 7,6 km) »

Pro obyvatele z blízkého okolí se stala kaple poutním místem. Postavil ji Bernard Dušek z Dolní Dobrouče jako poděkování za své opakované uzdravení z těžké nemoci, když pil vodu z vyvěrajícího pramene v blízkosti dnešní kaple. Je ukrytá v lese a byla zasvěcena Panně Marii. Dokončena byla roku 1866 a o rok později byla její věžička opatřena malým zvonkem. Bernard Dušek se potom v plné svěžesti dožil 88 let.

Číst dál: Horákova kaple (celkem 14,4 km) »

Od 2. července do 17. září se můžete každou sobotu svézt mezi Českou Třebovou, Letohradem, Dolní Lipkou a Červeným Potokem sezonními vlaky Králický Sněžník. Na nich se budou pravidelně střídat parní a motorová historická vozidla.

Číst dál: Nostalgické vlaky Králický Sněžník (červenec až září 2016) »

Rezervace

R

y

c

h

l

á

 

r

e

z

e

r

v

a

c

e